Legendaarsel Tartu spordimehel Karl Kivastikul täitub 100. sünniaastapäev

lisatud: 20.05.2021

21. mail 2021 on 100. sünniaastapäev legendaarsel Tartu spordimehel, Tartu Tähe kavaleril (2011) Karl Kivastik´ul. Tema elutööks oli Tartu spordielu ning Tartu Spordiselts Kalev edendamine.
Karl Kivastik tegeles nooruses aktiivse mehena mitmete spordialadega. Suurteks lemmikuteks olid  lauatennis ja slaalom, neilt aladelt pärinevad ka selle aja säravamad võidud. Lauatennises oli ta kümmekond aastat järjest Tartu esireket, suusaslaalomis kuulus aastatel 1947-1952 vabariigi koondvõistkonda, olles mäesuusatamises aastaid üks Eesti parematest. Pallimängualadest tõmbas korvpall. Tartu Kalevi koosseisus on Karl Kivastik osa võtnud NSV Liidu meistrivõistlustest.
Karl Kivastik õppis Moskvas kehakultuuriinstituudis ning pärast selle lõpetamist sai temast Tartumaa spordijuht ja Tartu Kalevi esimees (1949-1952). Juhtimise ja organiseerimise kõrval leidis Kivastik aega oma vana lemmikala, lauatennise jaoks. Tartu Jahtklubi moodustamisel kutsuti Karl Kivastik 1953. aastal klubisse treeneriks. Sellele ametile jäi ta truuks 1998. aastani. Karl Kivastiku nimega on seotud veemootorispordi areng nii Tartus, kui ka kogu Eestis. Esimesed veemotovõistlused peeti 6. juunil 1954 Emajõel. Karl Kivastikul oli seal kanda peakohtuniku roll. 1970. aastal anti talle Eesti NSV teenelise treeneri aunimetus. Ta oli Eesti Spordiselts Kalev ja Tartu Spordiselts Kalev auliige.
Karl Kivastiku märkimisväärset elutööd, mis kajastub tema õpilaste saavutustes, kroonis 1985. aastal ajakohase veemootorispordibaasi avamine Tartus, Kvissentalis. Karl Kivastiku elutöö ning tema õpilaste saavutused väärivad lugupidamist. Kõik see sai alguse kitsukeselt Emajõelt, siin on oma meisterlikkust lihvinud suur osa Eesti paremaid veemotosportlaseid, siia tuldi ikka ja jälle tagasi oluliste võitudega oma treeneri rõõmuks ja kaaslinlaste meeleheaks. Tartu veemootorisportlased võitsid aastail 1958-1991 NLiidu meistrivõistlustelt 123 medalit (52 kuld-, 31 hõbe- ja 40 pronksmedalit). Enam kui kolmekümnel korral uuendasid tartlased NLiidu rekordeid ja kaheksal korral maailmarekordi tulemusi.  

märksõnad:

Loe lisaks