Võistlused ja üritused

I.Kullami ja E.Naaritsa mälestusturniir korvpallis

27.-28. oktoober 2023

U18 poisid, U16 tüdrukud ja U14 tüdrukud

Turniir toimub 2023. aastal juba 45. korda. Turniiri on peetud mälestusturniirina endiste treenerite Ilmar Kullam´i ja Edgar Naarits´a karikale.
Esimene turniir korraldati Tartu Korvpallikooli poolt 1978 aastal. Pärast spordikoolide reorganiseerimist korraldas võistlust korvpalliklubi Taba-89 ja alates aastast 2008 Tartu Spordiseltsi Kalev Spordikooli korvpalli osakond.
Turniiri üheks eesmärgiks on saada U14 ja U16 vanuseklassi tüdrukutele ja U18 vanuseklassi poistele häid ja kasulikke mänge, tugevdada koostööd Eesti spordiklubidega ning välisklubidega. Mängude kõrval tutvustada, eriti välisvõistlejatele, Tartut ja selle ajalugu ning meenutada vanu häid korvpallitreenereid (Kullam ja Naarits).
Otsene sihtrühm on noored vanuses 13 eluaastat ja vanemad, kes saavad oma võimeid ja oskusi võrrelda teiste tugevate korvpalliriikide eakaaslastega. Igal aastal on kaasatud projekti kohtunikena korvpallureid vanuses kuni 19.a ning vabatahtlikke täiskasvanuid.
Turniir on toonud Turu tn 8 spordihoonesse igal aastal palju osalejaid ja pealtvaatajaid. 

2023. aastal võistlevad U14 ja U16 vanuseklassi tüdrukutest ja U18 vanuseklassi poistest noorkorvpallurid.  Osavõtjaid planeeritakse vanuseklassides 6 võistkonda. Kokku peaks turniirist osa võtma kuni 120 noorsportlast. Alati on saanud osaleda lisaks Tartu võistkondadele veel üks kuni kaks Eesti võistkonda. Seda võimalust oleme pakkunud just mõnele väiksemale Eesti spordiklubile, kel endal puuduvad võimalused selliseid turniire korraldada.
Mängud toimuvad kahel päeval Turu tn. 8 spordihoone kahes saalis. Auhinnatakse kõiki osavõtjaid: 1.-3. koha saavutanud kõiki mängijaid medaliga, võistkondi karikaga. Samuti saab iga võistkonna parim noorkorvpallur eriauhinna. 

 I. Kullam - E. Naaritsa karikaturniir on korvpallihooaja algusturniiriks enne algavaid Eesti meistrivõistluste mänge.

Võistluste kajastamine (fotod, videod)
Registreerumisega võistlusele "I.Kullami ja E.Naaritsa mälestusturniir korvpallis" kinnitab osavõtja nõusolekut nimetatud võistluse juhendiga ja lubab kasutada endast ürituse ajal tehtud fotosid ürituse propageerimiseks Tartu Spordiselts Kalevi kodulehel, Facebooki lehel, Instagramis ja meedias.