Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäev toob kokku üle 1000 lapse Tartu linna ja maakonna lasteaedadest

lisatud: 08.05.2023

Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäev toimub 9. mail 2023.a kell 10.00 Tartus Tamme staadionil. Tartu Kalev on spordipäeva korraldanud juba 27 aastat ning on suurepärane, et selline traditsioon on Tartus tänaseni püsinud. Selle aja jooksul on spordipäevast saanud armastatud sündmus, mis propageerib liikumise tähtsust ja tervislikke eluviise juba varases eas.

Spordipäeva juhatavad sisse äsja olümpiapääsu lunastanud sportlane Karel Tilga, Tartu linna kultuuriosakonna spordivaldkonna juht, Tartumaa Spordiliidu esindaja Martin Thomson ning Eesti Kalev volikogu liige Anneli Ott.

Võistluste korraldamisele aitavad kaasa Tartu Helika lasteaed liikumisõpetaja ja õppealajuhataja Tiina Kivisalu, Tartu Spordiselts Kalev treenerid ja aktivistid. Soojendusvõimlemise viivad läbi särtsakad MyFitness treenerid.

Tartu linna ja Tartu maakonna lasteaedade spordipäevad on ainulaadsed, sest lasteaedadele teisi nii suuri spordiüritusi Eestis ei korraldata. Samuti ühendab see üritus läbi spordi lasteaia rühmade õpetajad ja liikumisõpetajad, kes saavad omavahel regulaarselt kogemusi jagada ning vajadusel õppematerjale vahetada.

Lasteaedade spordipäevad propageerivad liikumise tähtsust ja tervislikke eluviise juba varases nooruses. Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäeval ei selgitata paremusjärjestust ning kõik lapsed saavad auhinna. Kindlasti ootame sel aastal kaasa elama ka lapsevanemaid!

Spordipäeva toimumist toetavad: Eesti Pagar, Tartu linn, Tartu Sport, Tartumaa Spordiliit, AS A. Le Coq, Vudila mängumaa, MyFitness.

Orienteeruv päevakava:

  • Kogunemine alates kell 9.15
  • Pidulik avamine kell 9.45
  • Spordipäeva sportlik osa kell 10.00märksõnad: Tartu Linna ja Maakonna Lasteaedade spordipäev

Loe lisaks