Tartu linn, Tartu Spordiselts Kalev ja Tartu Lasteaed Helika kutsuvad kõiki lapsi üle Eesti osalema “Lasteaedade spordipäeval”.

lisatud: 01.05.2021
Lasteaiad üle Eesti on kutsutud osalema Tartu linna ja Maakonna lasteaedade spordipäeval. Sellel aastal viiakse spordipäeva läbi kontakte vähendades ehk sporditakse ühise juhendi järgi, igaüks oma lasteaias. 

  • Üritus kestab 3.-23. maini.


märksõnad: lasteaedade spordipäev, Tartu Linna ja Maakonna Lasteaedade spordipäev, tartu kalev, Lasteaed Helika, Tartu linn

“Meie jaoks on väga oluline, et igal lapsel oleks rõõm liikumisest ja spordipisikuga nakatutaks juba varases lapseeas. On õnn, et meid ümbritseb nii palju särasilmseid lastega tegelejaid, kellega koostöös saame spordipäeva teha olenemata ajast ja tingimustest. Suur tänu Lasteaed Helika, Eesti naiste Vehklemiskoondis, Laulupesa õpetajad,” lausub Tartu Spordiseltsi Kalev tegevdirektor Kaire Nurja.

Tartu Lasteaia Helika liikumisõpetaja ja õppealajuhataja Tiina Kivisalu sõnul on liikumine piirangute ajal eriti oluline: “Hetkeolukorra tõttu ei saa paljud lapsed piisavalt liikuda või treeningutes osaleda. Lapse arengu seisukohalt on füüsiline tevis väga oluline, seetõttu ei soovinud me traditsioonilist spordipäeva ära jätta. Pidime korraldusmeeskonnaga välja mõtlema uue formaadi, kuidas üritus lasteni jõuaks. Plaan on valmis ja kutsume kõiki lapsi välja liikuma ning vahvast üritusest osa saama!”

Spordipäeva juhend asub siin:
Loe juhendit siit

Spordipäeval osalejatel palutakse saata laste paigalt kaugushüppe ja osavusteatejooksu tulemused, kasutades järgnevat linki. Parimale kolmele paigalt kaugushüppajale paneb Tartu Spordiselts Kalev välja auhinna. Meeleolukad pildid ja lühivideod (maksimaalselt 2 minutit) spordipäevast on oodatud aadressile tartukalev@tartukalev.ee.

Lasteaedade spordipäevale loodud juhend asub kirja manuses.

Vaata tutvustavat videot spordipäevast Youtubes: 

Täname:

Tartu linn ja Urmas Klaas

Tartumaa Spordiliit

Lasteaed Helika ja Tiina Kivisalu

Laulupesa

Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Katrina Lehis ja Irina Embrich

Helena Jäe


Loe lisaks