"Postimees" kirjutab parimast spordiklubist.

lisatud: 05.01.2021

Pühapäeval kuulutas Eesti olümpiakomitee auhinnagalal «Spordiaasta tähed 2020» välja spordimaailma aasta parimad. Iga maakonna spordiliit valis välja ka aasta parima spordiklubi ning Tartus langes kaalukauss Tartu spordiseltsi Kalev kasuks.

Loe tervet artiklit

märksõnad: Postimees, parim spordiklubi, tartu kalev

Usaldus ja kvaliteet

Tänavu täitub klubil 120. tegutsemisaasta. Tartu spordiseltsi Kalev tegevjuht Kaire Nurja ütles, et tööd ei ole kunagi tehtud tunnustuste nimel, kuid need teevad südame soojaks.

Aasta parima tiitel annab tema sõnul kinnitust eelkõige lapsevanematele, et nad on valinud noorte treeninguteks usaldusväärse koha. «Tunnustus saab alati tulla kõrgemalt. Ega keegi meil ise ju ei ütle lastele, et oleme parimad ja edukaimad,» muigas Nurja.

Tartu ülikooli sporditeadlase ja kergejõustikutreeneri Mehis Viru käe all treenivad tipptasemel kergejõustiklased, näiteks olümpiasportlane Jaak-Heinrich Jagor, kelle põhiala on 400 meetri tõkkejooks.

Viru oskas kohe nimetada põhjused, miks väärib Tartu Kalev tunnustust. «Meie klubis on kõige paremad treenerid ja tugev organisatsioon, kus ühelt poolt on võimalik treenida noori, aga soovi korral ka tippsporti teha,» sõnas ta. Tunnustus näitab tema sõnul, et sportlastega käiakse õiget rada.

«See on nagu kvaliteedimärk. Kui lapsevanem peab valima koha, kuhu laps trenni saata, siis selline tiitel kasvatab usaldust,» lausus Viru.​

2020. aasta oli küll teistmoodi, kuid treenerid töötasid noortega edasi sama suure entusiasmiga. «Arvan, et kõik algabki headest treeneritest. Kui neid väärtustatakse, on nemad säravamad laste ees, kellest nii kasvavad Eesti riigile tervemad kodanikud,» rääkis Nurja.

Mehis Viru sõnul leiti muutlikes oludes kiiresti lahendusi ning virtuaaltreeningud ja harjutuskavad aitasid õpilastel iseseisvalt edasi areneda. Näiteks arendati klubis koostöös Tartu linnaga digioskusi ning muretseti juurde neid vahendeid, mis olid distantsilt treeningute korraldamiseks hädavajalikud, näiteks tahvelarvuteid.

Rõõmustavat jätkub

Möödunud aastast on Nurja sõnul konkreetseid saavutusi raske esile tõsta, sest palju võistlusi jäi ära. Klubi kuulsaim sportlane on vehkleja Julia Beljajeva, kes tänavu koos Susanne Lannese ja Erika Kirpuga tõi Tartu Kalevile Eesti võistkondliku meistritiitli.

Nurja tõi lõppenud aastast tähtsa sündmusena välja septembris Tamme staadionil aset leidnud TV 10 olümpiastardi 49. hooaja finaaletapi, mille raames aitas Tartu spordiselts Kalev korraldada olümpiapäeva. Aasta lõpus oli kirsiks tordil Tartu Ülikool/Kalevi korvpallinaiskonna Eesti karikavõitjaks tulek.

Loe lisaks