Mälestame treenerit Viktor Kirpu

lisatud: 11.10.2018
Täna lahkus meie seast Eesti üks edukamaid vehklemistreenereid Viktor Kirpu, kelle juhendamisel on Eesti ja maailma tippu tõusnud mitu vehklejat.

Kolleegidena mäletame teda kui väga töökat ja tarka treenerit. Viktor armastas sporti kogu hingest ja oli alati avatud uuendustele.

märksõnad:

Viktor Kirpu on sündis 31. oktoobril 1955. aastal Tartus. 1962. aastal astus Tartu 9. Keskkooli, kus õppis 8 aastat. Keskkooli õpinguid jätkas Tartu 6. Keskkoolis, mille lõpetas 1971. aastal. Samal aastal astus Viktor Tartu Riikliku Ülikooli kehakultuuriteaduskonda.

Vehklemisega tegi Viktor Kirpu algust 5 – 6 . klassis. Esimeseks treeneriks oli Räni, hiljem olid treeneriteks Rein Kamarik, Toomas Liivak ja Klavdia Jadlovski. Peale ülikooli lõpetamist kolis Viktor Kirpu Tallinnasse, kus alustas tööd Spordiühingus „Dünamo“ ning jätkas ka ise treeninguid. Seejärel elas Viktor Kirpu neli aastat Valgevenes, kus samuti töötas treenerina ja jätkas tegevsportlasena. Tartusse naases 1984. aastal ning asus tööle Tartu linna Laste- ja Noorte Spordikooli. 2000. aasta kevadel jätkas Viktor Kirpu treeneritööd omaloodud vehklemisklubis „Escrime“, kus töötas noortega peaaegu 8 aastat. 2008. aasta alguses ühines klubi „Escrime“ Tartu Spordiseltsiga Kalev ja Viktor Kirpust sai meie vehklemisosakonna vanemtreener.

Sportlaskarjääri jooksul tuli Viktor Kirpu mitmekordseks Eesti meistriks nii individuaal- kui võistkondlikus arvestuses, NSVL ametiühingute karikavõitjaks, võistkondlikult NSVL meistriks. 1980. aastal saavutas kolmanda koha vehklemise maailma karikaetapil. Viktor Kirpu on rahvusvaheline meistersportlane.  

Viktor Kirpu õpilased on osalenud ja osalevad tänaseni Eesti koondislastena erinevatel rahvusvahelistel võistlustel. Viktor Kirpu parim õpilane on tema tütar Erika Kirpu. Erika on võitnud medaleid nii täiskasvanute kui nooremate vanuseklasside Maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel. 2016a olümpiamängudel RIO-s saavutas Erika Kirpu Eesti epeenaiskonnas neljanda koha.

Tartu Spordiselts Kalev avaldab sügavat kaastunnet Erikale, Irinale ja kõikidele teistele lähedastele.

Loe lisaks