Karel Tilga on Eesti aasta meessportlane ja Kadri Kangro on Eesti aasta võistkonna mängija. 

lisatud: 08.01.2024

On suur au, et meie sportlased, Karel Tilga ja Kadri Kangro, on lõppenud spordiaastal pälvinud suure tunnustuse ning nad on valitud Eesti aasta parimateks.

Esimest korda aasta meessportlaseks valitud 25-aastane Tilga sai kergejõustiku maailmameistrivõistlustel 8681 punktiga neljanda koha, see punktisumma oleks kõigil varasematel maailmameistrivõistlustel andnud medali. Lisaks sai Tilga Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu mitmevõistluse tuuril meeste arvestuses hooaja kokkuvõttes esikohale – Tilga puhul läksid arvesse Itaalias toimunud Multistarsi kümnevõistlus (8482 punkti), Götzise kümnevõistlus (8409 punkti) ning Budapesti MM-i kümnevõistlus.

Meie klubi võrkpallur Kadri Kangro on Eesti aasta võistkonnaks valitud Eesti võrkpallikoondise liige. Eesti rahvusnaiskonna jaoks oli käesolev suvi ajalooline, sest esmakordselt võideti Euroopa Hõbeliiga ning tagati seeläbi järgmiseks aastaks koht Kuldliigas. Augustis toimus Tallinnas Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniir, mis tõi naiskonna igale mängule Unibet Arenale kaasa elama tuhandeid fänne. Särav aasta lõppes samuti ajalooliselt, kui naiskond valiti Eesti aasta võistkonnaks. Kadri Kangro mängib võistkonnas libero kohta.

Palju õnne mõlemale meie suurepärasele sportlasele! 

märksõnad:

Loe lisaks