minibanner

Erika Kirpu ja Julia Beljajeva tulid maailmameistriks Eesti naiskonna koosseisus!

Suurepärane! Eesti epeenaiskond alistas finaalis hiinlannad ja tuli maailmameistriks

Eesti epeenaiskond kooseisus Julia BeljajevaIrina EmbrichKristina Kuusk ja Erika Kirpu krooniti Leipzigis maailmameistriks, kui finaalis alistati 45:33 Hiina. Kahel korral Euroopa meistriks tulnud Eesti epeenaiskond võitis MM-tiitli esmakordselt.

Finaalis haaras Eesti naiskond ohjad teises minimatšis ning edaspidi hiinlannad enam ohtlikuks ei saanudki.

Eesti on epeevehklemises varasemalt võitnud neli individuaalset MM-tiitlit ehk kokku oli tänavune triumf eestlastele läbi ajaloo viiendaks MM-tiitliks.

Oleme väga rõõmsad, et võistkonnas on 2 Tartu Spordiselts Kalev vehklejat!

http://sport.delfi.ee/news/varia/vehklemine/suureparane-eesti-epeenaiskond-alistas-finaalis-hiinlannad-ja-tuli-maailmameistriks?id=78997130

Palju õnne veelkord Julia Beljajeva ning Erika Kirpu ja Teie treenerid Viktor Kirpu ja Natalja Kotova!

Eesti välkmale meistrikatelt Tartusse kullad ja hõbe!

Juulikuu teisel nädalavahetusel peeti Tallinnas, Kerese-nimelises Malemajas Eesti meistrivõistlused välkmales: väikestele, suurtele ja klubidele.

Tartu kalevlased tegid kõige rõõmustavamaid tegusid noorteklassides, kus vanuserühmi arvestati 4-aastase sammuga (tava- ja kiirmale puhul on vanusesammuks 2 aastat). Mängiti ajakontrolliga 3min+2sek.

Tartusse toodi 3 medalit, neist 2 kuldset. Tüdrukute U10-vanuserühmas võitis kulla LOLA HANNUS ja poiste U10-s ALBERT PEDMANSON. Poiste U14-s võitis HERMAN PEDMANSON hõbeda. Poiste U10-s kulges heitlus üsna dramaatiliste pööretega ja lõpuks tuli Albertil kulla saamiseks pidada maha järelmatš tallinlase Arseni Proniniga.

Tartlastest käisid Tallinnas veel Mihkel Tomson, Karl Mattias Kokk, Oliver Mäesalu, Karl Eric Ott, Fredi Karis. Lisaks tegutses treener Aksel koha peal kohtunikuna, treener Andres aga esindas Kalevit klubide meistrikatel.

Noortevõistluste täpsemad tulemused on näha siin:

http://www.maleliit.ee/en/uudised/81-uudised/tallinna-uudised/4710-eesti-noorte-valkmale-meistrivoistlused-2017-tallinn-2007.html

Julia Beljajeva ja Karel Tilga MM ja EM proksmedalid!

Täna 23.07.2017 tegid meie klubi sportlased võimsad esitused rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Julia Beljajeva saavutas maailmameistrivõistlustel pronksmedali.

Noorkergejõustiklane Karel Tilga saavutas väga hea tulemusega Grossetos toimuvatel kergejõustiku U20 Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali.

Palju õnne sportlastele ja treeneritele!

Stipendiumikonkurss

Stipendiumikonkurss

01.07.2017

MTÜ Tartu Spordiselts Kalev kuulutab välja stipendiumikonkursi  spordiialase tegevuse arendamiseks ja enesetäiendamiseks ajavahemikul juuli 2017 – detsember 2017.

Stipendiumid on mõeldud isikule, kelle eesmärgiks on stipendiumi kaudu ennast täiendades tagada sporditegevus, mis on suunatud spordiala arengule läbi treening- ja võistlustegevuse juhendamise.

 • Stipendium noorte spordialase tegevuse edendamiseks Tartu- ja Valga maakonnas
 • Stipendium noorte spordialase tegevuse edendamiseks Võru maakonnas
 • Stipendium Tartu üliõpilaste spordialase tegevus edendamiseks

Taotlused palume esitada MTÜ-le Tartu Spordiselts Kalev  20. juuliks 2017.a

aadressil Turu 8, 51013 Tartu.

Stipendiumikonkurss

01.07.2017

Tartu Spordiselts Kalev  kuulutab välja konkursi seitsme kergejõustiku-, kolmele vehklemise-, ühele maadluse-, neljale korvpalli ja ühele võrkpalli saavutussportlase stipendiumile, mis on mõeldud sportlaste enesearendamiseks ning edukaks Tartu Spordiselts Kalev esindamiseks 2017 aastal.

Stipendiumiperiood on 01.07.2017 – 31.12.2017

Stipendiumit makstakse juhatuse otsuste alusel kuni 1000 eurot kuus.

Stipendiumistatuudiga saab tutvuda  www.tartukalev.ee

Taotlused palume esitada MTÜ-le Tartu Spordiselts Kalev  20. juuliks 2017.a

aadressil Turu 8, 51013 Tartu

Julia Beljajeva võitis vehklemise EMil pronksmedali

Palju õnne Julia ja treener Natalja!

Vehklemise EM-il Tbilisis jõudis Julia Beljajeva poolfinaali, kuid kaotas seal sakslanna Alexandra Ndolole 12:15, mis tähendas kokkuvõttes pronksmedali võitu.

Beljajeva alistas 1/8-finaalis muretult sakslanna Alexandra Ehleri 15:8 ning jõudis veerandfinaali. Seal alistas ta Iisraeli vehkleja Ana Londoni samuti kindlalt 15:8 ning sellega oli vähemalt pronksmedali võit kindlustatud.

Pääsu eest finaali läks Beljajeva kokku Alexandra Ndologa. Saksamaa vehkleja juhtis matši algusest peale ning kuigi Beljajeva jõudis lõpus veel punkti kaugusele (12:13), võttis võidu ikkagi Ndolo tulemusega 15:12.

http://sport.delfi.ee/news/varia/vehklemine/julia-beljajeva-voitis-vehklemise-emil-pronksmedali?id=78570831

 

Rasmus Haugasmägi on veemotospordi maailmameister.

Saksamaal Traben-Trarbachis toimunud veemotospordi klassi OSY-400 maailmameistrivõistlused võitis Rasmus Haugasmägi.

Ajasõitudes sai parima tulemuse kirja poolakas Cezary Strumnik, Haugasmäele kuulus paremuselt teine aeg, kirjutab. Esimeses stardis eestlane teistele võimalust ei jätnud ja kontrollis sõitu algusest lõpuni. Haugasmägi võitis kõik kolm võistlusstarti ja tuli viiendat korda maailmameistriks.Itaalias Borettos toimus paadiklassi F-125 EM-i I etapp, kus kolme sõidu kokkuvõttes saavutas Eesti esindaja Marek Peeba etapivõidu. Klassis F-500 tuli Erko Aabrams MM-i I etapil seitsmendaks.

Samal nädalavahetusel anti avalöök jetispordi MM-ile Itaalias Porto Cesareos, kus võistlustules oli kokku neli eesti võidusõitjat. Kõige edukamaks kujunes klassi SKI GP2 MM, kus tiitel antakse välja ühe võistluse tulemusena. Marten Männi saavutas kolme sõidu kokkuvõttes pronksmedali.

Klassi SKI GP1 MMi I etapi kokkuvõttes tuli Männi seitsmendaks ja Markus Lutsokert üheksandaks. Kätriin Nilbe lõpetas Ladies SKI GP1 MM-i I etapi kaheksandana ja runabout GP1 klassis oli Anton Pankratov MM-i etapi kokkuvõttes kuueteistkümnes.

Järgmine etapp sõidetakse MM-sarjas tuleval nädalavahetusel Itaalias Viestes.

http://sport.postimees.ee/4136439/rasmus-haugasmagi-tuli-viiendat-korda-maailmameistriks?utm_source=sport&utm_medium=wallpost&utm_content=4136439&utm_campaign=fb_post

Noored kalevlased male MM-l

Juuni algul toimusid Minskis ajaloo esimesed maailmameistrivõistlused kiir- ja välkmales kadettidele, s.t vanuserühmadele U8, U10 ja U12. Osalejaid oli 24-st riigist, kokku üle 600.

Eestlastest parimad kohad saavutasid tartlased: välkmales ALBERT PEDMANSON 7. koht (U10, 144 osalejat), kiirmales HERMAN PEDMANSON 14. koht (U12, 116 osalejat).

Tartlasi oligi Eesti koondises seekord kõige rohkem. Lisaks Albertile ja Hermanile veel Lola Hannus ja Kertu Karba (vastavalt tüdrukute U10 ja U8) ning Oliver Mäesalu ja Tigran Martirosjan (mõlemad U8).

Kui arvestada, et lisaks olid Eestist kohal veel Rondo Mikko Pärnust (U10) ning Arseni Nikitin (U12) ja Nastja Nikitina (U8) Narvast, siis tõstsid Minskis nuppe vähemalt 6 tänavust Eesti meistrit: klassikas Herman ja Rondo, kiirmales Arseni, Albert, Lola ja Oliver. Lisame siia veel Tigrani ja Kertu 4ndad kohad ning saame üsna ontliku esinduse. (Välkmale eestikad on veel pidamata.)

Võistlused viidi läbi šveitsi süsteemis, 9 vooruga, kiirmales ajakontrolliks 10m+5s, välgus 5m+2s. Kaasa sõitsid lapsevanemad Karba, Mäesalu ja Pedmanson.

Kõikide turniiride ja eestlaste tulemused on näha chess-results.com-i peal. Ja Minsk on muidu ka tore linn.

Noored kalevlased ka kiirmales edukad

Noored kalevlased ka kiirmales edukad

Nädalavahetusel Paides peetud Eesti noorte kiirmale meistrivõistlustelt tõid kalevlased Tartusse 5 medalit:

Lola Hannus, Oliver Mäesalu ja Albert Pedmanson said kulla, Herman Pedmanson hõbeda ja Kertu Karba pronksi. Ja esikuuikusse mahtusid veel Fredi Karis (4.) ja Linda Maria Pool (5.). Seejuures tuli Hermanil maha pidada järelmatš Narvat esindanud pronksmedalisti Vlad Protassoviga, kuna põhiturniiri järel olid nende punktid ja muud näitajad võrdsed, ka omavaheline mäng oli jäänud viiki. Järematši Herman võitis, tasuks hõbe. Eesti maleklubide hierarhias tõusime selle saagiga seekord kahe Tallinna klubi järel esikolmikusse, edestades traditsioonilisi malekeskusi Narvat ja Kohtla-Järvet.

Noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlused erinevad tavamale meistrikatest selle poolest, et need peetakse kõikidele vanuserühmadele ühel ja samal ajal. Seetõttu ei pääse näiteks nooremad mängijad vanematesse vanuserühmadesse „vett segama“ ning medalirõõmu nautijaid on rohkem kui tavamale puhul. Ka noorematel endal pole nurisemiseks põhjust, sest muid kiirturniire, kus vanematega jõudu proovida, toimub aasta jooksul piisavalt. Sellegipoolest jagus ka seekord tulemustesse üllatusi piisavalt, kuid Tartu poolt vaadates olid need valdavalt positiivsed.

Fotol medalistid koos treenerite Aksli ja Andresega.

Pikema ülevaate tulemustest leiab huviline siit: http://www.maleliit.ee/et/uudised/87-uudised/jarvamaa-uudised/4682-eesti-noorte-kiirmale-mv-l-osaleb-ule-250-lapse.html

 

Tartu Kalevisse U12 Eestikatelt 2 medalit!

Tartu Kalevisse U12 Eestikatelt 2 medalit!

Herman Pedmanson võitis kulla, Albert pronksi. Mai esimesel nädalavahetusel (4.-7.07.2017) toimusid Tallinnas Eesti noorte meistrivõistlused klassikalises males vanuseklassides U12 ja U18. U18-s tartlasi ei osalenud, see-eest mängiti väga hästi U12-s (s. 2005 ja hiljem).

7-voorulise šveitsi süsteemis peetud turniiri võitis HERMAN PEDMANSON (s. 2005) 6 punktiga. Hõbeda sai DENISS ANDRIJASHKIN Narvast (s. 2005) 5,5 punktiga, kolmandaks platseerus ALBERT PEDMANSON (s. 2007) samuti 5,5 punktiga. Albertile oli see tänavu teine medal, U10 Eestikatel võitis ta kuu aega tagasi hõbeda.

Tublisti mängisid ja teenisid vähemalt pooled punktid tartlastest veel Jürgen Güsson (s. 2005, 4,5), Oskar Saareall (s. 2006, 4 p) ja Mihkel Tomson (s. 2006, 3,5 p). Üldse osales 36 poissi, nende seas 7 tartlast.

Tüdrukutest esindas Tartu kalevlasi Lola Hannus, kes samuti sai kätte pooled punktid. Tallinnas käisid ka Tartu treenerid: Aksel Rei kohtunikuna ja Andres Karba innustajana.

Poiste turniiri info: http://chess-results.com/tnr278986.aspx?lan=1&art=4&wi=821

Tüdrukute turniiri info: http://chess-results.com/tnr278985.aspx?lan=1&art=4&wi=821

Fotosid saab vaadata Monika Tsõganova lehelt: http://monikamm2017-1.blogspot.com.ee/2017/05/eesti-kuni-12-ja-18-aastaste.html

Erika Kirpu MK etapil RIO-s poodiumil!

Palju õnne Erika!

MK etapil Rios III koht!

Loe lähemat: http://www.vehklemisliit.ee/super-kristina-kuusk-voitis-mk-etapi-rio-de-janeiros-erika-kirpu-kolmas/

Tartu Kalev/Diiva iluvõimlejad olid edukad Tartu meistrivõistlustel ilu-ja rühmvõimlemises.

Turu tänava spordihoones nädalavahetusel peetud Tartu meistrivõistlustel ilu- ja rühmvõimlemises käis kohtunike eest läbi pea 400 võimlejat neljast Tartus tegutsevast võimlemisklubist.

Meistrimedalid anti välja nii meistri- kui juunioriklassis, teatasid korraldajad. Iluvõimlemise meistriklassis võitis Helena Jäe (TSS Kalev / VK Diiva). Ka juunioriklassi parim oli Diiva esindaja Narine Grigorjan. Talle järgnesid Aia Adeele Narits (VK Rütmika) ja Victoria Põllumäe (VK Rütmika). Noorteklassis sai kõrgeimad hinded Vanessa Kivirand (VK Rütmika / SK Nord), lasteklassis Karina Saealle (TSS Kalev / VK Diiva) ja miniklassis Elisabeth Reinthal (VK Rütmika).

Tartu meistrid rühmvõimlemise meistriklassis on rühm Diamonds (VK Janika) koosseisus Marleen Erelin, Marleen Viinapuu, Katrin Fessak, Marian  Roomet, Caroly Päkk, Ilona Aigro, Annela Seliste ja Helena Seliste. Neide treenivad Grete Reimand ja Katre Unt Lidmets. Teise koha võitis rühm Perfetto (VK Rütmika) koosseisus Karmen Õun, Ege Sild, Lisanna Lehes, Karolin Valdmaa, Viktoria Valasevitš, Hanna-Liis Schüts ja Lisa-Batricia Karu. Nende treenrid on Katri Toomsalu ja Liisel Perlin.

Juunioriklassi parimaks osutusid Perfetto juuniorid (VK Rütmika), kus teevad kaasa Elise Reimaa, Gabriele Eensoo, Ingrid Veermäe, Grete Toomsalu, Keilin Lepaste, Laura Liis Peetso, Sandra-Liisa Aduson, Elliane Šteinmiller, Keliis Lillemets ja Grete-Lisette Gulbis. Treenerid on Maarja Jaanovits ja Laura-Liisa Kruusamäe. Hõbeda võitsid neiud rühmast Mireth (VK Janika), kuhu kuuluvad Isabel Marie Arro, Maria Eensoo, Keiti Lass, Carmen-Ly Lubi,Elis Pauljukaite, Kristin Põder, Elisabeth Rebase ja Kaisa Tamm. Treenerid on Kristin Laupa ja Eva Luts.

Noorteklassi parim oli Siidisabad vanem Cats (VK Rütmika) koosseisus Eliise Antonov, Hanna-Mari Halgma, Kätriin Pärnamäe, Liis Ernits, Kristin Frey, Augustiine Tamme, Elis Themas, Sarah Tali, Aia Adele Narits, treenerid Elsa Sinijärv, Kristiina Noor ja Maarja Jaanovits.

Lasteklassis võitis rühm Siidisabad noorem Chaplin (VK Rütmika), kus teevad kaasa Elis Sarapuu, Maria Terep, Triin-Elis Kuum, Kärt Rentel, Karoli Metsma, Hanna Mägi, Maris Filatenko, Svetlana Dzerpka. Treenerid on Elsa Sinijärv, Helena Tooming ja Diego Cardelli.

VK Rütmika rühm võitis ka miniklassi. Täpsemalt Nurmenukud, kus treenivad Elisabeth Pleksepp, Meribel Mere, Lisett-Marii Keerberg, Nikole Lessetskaja, Pauline Mikker, Mirtel Saar, Celena Päike ja Ronja Heinoja. Treenerid on Laura-Liisa Kruusamäe, Diana Laskova ja Svetlana Unt.

http://tartu.postimees.ee/4090991/selgusid-tartu-meistrid-ilu-ja-ruhmvoimlemises

 

Tartu Spordiselts Kalev üldkoosolek

Tartu Spordiselts Kalev üldkoosolek (teistkordne) toimub reede, 12. mai 2017 kell 15.00 Tartus, Turu tn. 8 spordihoones  (II korrus – koosolekuruum).

14.45 – 15.00   koosolekust osavõtjate registreerimine

15.00  üldkoosoleku  avamine,  juhataja  ja protokollija valimine

Üldkoosoleku  kodukord:

Ettekanded 10 min, sõnavõtud  3 min.

Päevakord:

 1. Tartu Spordiselts Kalev majandusaasta aruanne 2016

1.1.   Majandusaasta aruande tutvustamine ja kinnitamine 

1.2.   Revisjonikomisjoni aruande tutvustamine ja kinnitamine

 

 1. Tartu Spordiselts Kalev 2017 a. tegevuskava ja eelarve

 

 • Tegevuste ja eelarve tutvustamine
 • 2017 a eelarve kinnitamine

 

 1. Juhatuse esimehe, juhatuse liikmete ja revidendi valimine

 

 1. Sõnavõtud

 

 

Tartu Spordiselts Kalev üldkoosolek 5. mai 2017 kell 12.00

Tartu Spordiselts Kalev üldkoosolek toimub reede, 5. mai 2017 kell 12.00

Tartus, Turu tn. 8 spordihoones  (II korrus – koosolekuruum).

11.45 – 12.00   koosolekust osavõtjate registreerimine

12.00  üldkoosoleku  avamine,  juhataja  ja protokollija valimine

Üldkoosoleku  kodukord:

Ettekanded 10 min, sõnavõtud 3 min.

Päevakord:

 1. Tartu Spordiselts Kalev majandusaasta aruanne 2016

1.1.   Majandusaasta aruande tutvustamine ja kinnitamine 

1.2.   Revisjonikomisjoni aruande tutvustamine ja kinnitamine

 1. Tartu Spordiselts Kalev 2017 a. tegevuskava ja eelarve 

2.1.Tegevuste ja eelarve tutvustamine

2.2. 2017 a eelarve kinnitamine

 1. Juhatuse esimehe,  juhatuse liikmete ja revidendi valimine
 1. Sõnavõtud 

Julia Beljajeva jällegi edukas MK-etapil ja teenis kolmanda koha

Ungaris Budapestis peetaval naiste epeevehklemise MK-etapil pääses eksmaailmameister Julia Beljajeva poolfinaali ja teenis kolmanda koha.

Beljajeva alistas põhitabelis kõigepealt ukrainlanna Anfissa Potškalova 15:9, seejärel prantslanna Auriane Mallo 15:12 ja kaheksandikfinaalis ka venelanna Tatjana Logunova 15:9.

Kaheksa hulgas oli tema vastaseks Hong Kongi esindaja Man Wai Vivian Kong, kellest Beljajeva sai jagu numbritega 9:8 ja kohtus korealanna Injeong Choiga, kes lõpetas Kristina Kuuse edenemise. Kahjuks sai Choi saatuslikuks ka Beljajevale – korealanna võitis 13:10.

Kristina Kuusk alistas kõigepealt pika nimega kreeklanna Niki-Katerina Sidiropoulou-Christodoulou 15:11 ja seejärel kaasmaalanna Irina Embrichi 11:10, kuid kaotas 16 seas Choile 10:15. Embrich alistas avaringis prantslanna Marie-Florence Candassamy 15:9.

Erika Kirpu kaotas avaringis jaapanlannale Ayaka Shimookawale 13:15 ja Nelli Paju korealannale A Lam Shinile 11:15.

Kuusk sai kokkuvõttes 16., Embrich 17., Kirpu 45. ja Paju 58. koha.

www.err.ee

Anna Gret Asi 14-aastase kangelasteod tõid Tartu Ülikool/Kalevile lätlaste üle ülimagusa võidu

See tüdruk on noorem kui Kelly Sildaru! Väga tubli!

UHKE UUDIS
14-aastase neiu kangelasteod tõid Tartu Ülikool/Kalevile lätlaste üle ülimagusa võidu
 
Anna Gret AsiFoto: Siim Semiskar, Basket.ee

Tartu Ülikool/Kalevi korvpallinaiskond sai eile Eesti-Läti ühisliigas emotsionaalselt vägeva võidu, kui kodus võideti tänu 14-aastase (!) Anna Gret Asi lõpukorvidele Läti Ülikooli 77:76.

Pingelises kohtumises sai otsustavaks Asi tabav vise vaid kaks sekundit enne lõppu. Kokku 21 punkti, neli lauapalli, lausa 11 korvisöötu ning kuus vaheltlõiget kogunud neiu tegi endale kena sünnipäevakingituse, sest tähistab homme 15. sünnipäeva.

Tartu jaoks oli tegu viienda võiduga üheksa kaotuse kõrval. Tabelis ollakse hetkel kokkuvõttes 11 naiskonna seas üheksandal kohal

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/eesti/uhke-14-aastase-neiu-kangelasteod-toid-tartu-ulikoolkalevile-latlaste-ule-ulimagusa-voidu?id=77290600

Meie kergejõustiklased olid edukad sellel nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel.

Meie kergejõustiklased olid edukad sellel nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel.

Jaak-Heinrich Jagor 400m-47,54 isiklik rekord I koht
Margit Kalk teivashüpe 4.00 I koht
Hans-Christian Hausenberg teivashüpe 4.90 II koht
kaugushüpe 7.41 III koht
M 4x400m-3.23,95 III koht
(Jaak-H. Jagor-Karel Sarv-Henri Loose-Joosep Tohvri)

4.kohad: 😉
Karel Tilga kõrgush. 2.05
Janeli Toomel 200m-25,72
Reesika Adojaan 60mtj-8,82

5.kohad:
Janeli Toomel 60m jooks 7,75 isiklik rekord
Margit Kalk kaugushüpe 5.80
Tiina Tikk teivashüpe 3.50

6.kohad:
Liisa-Maria Truupõld kaugushüpe 5.65
Jaak-Heinrich Jagor 800m 1.57,91
Eliise Anijalg kolmikhüpe 11.74
Marleen Lõhmus kõrgushüpe 1.65
Margit Kalk 60m 7,87

Vaata ka delfi galeriid

Delfi galerii võistlustest

 

Tartu Spodiselts Kalev-Englase meeskond võitsid meeskondlikult Eesti meistritiitli

Kahekümne esimest korda peetud õpilaste (2002 – 2005. aastal sündinud poisid) Eesti meistrivõistlustel tegid Tartu Kalev-Englase maadlejad omamoodi ajalugu, võites meeskondlikus arvestuses esikoha. Varem pole ükski Tartu maadlusklubi selles vanusegrupis esikolmikusse jõudnud. 

Rebimine 21 meeskonna vahel oli erakordselt tihe, kinnitas treener Kristjan Press. Võit tuli Tartusse 27 punktiga. Tallinna maadlusklubi Korrus3 kogus 26 punkti. SK Tapa ja MK Aberg, vastavalt kolmas-neljas, jäid kahe punkti kaugusele. Viienda koha ja 23 punkti saavutas SK Leo, kuuenda koha MK Nelson 21. punktiga.

Selline klubidevaheline tugev konkurents on kindlasti teretulnud ja näitab selle vanuseklassi üle-Eestilist haaret ja klubide head tööd noortega, leidis Press. Tartu Kalev-Englas asus võistlustulle kaheksa maadluspoisiga, kellest kuuel õnnestus tõusta poodiumile.

Kehakaalus kuni 35 kg võitis tartlane Max Hristjuk kaks esimest matši ilmse ülekaaluga 8-0. Poolfinaalis tuli aga tunduvalt rohkem vaeva näha ja punktivõit tuli skooriga 4-0. Finaalmatš kulges samuti tasavägiselt, kuid oli näha, et Hristjukil napib energiat ja sel korral tuli lõppseisul 2-5 leppida hõbemedaliga.

Kehakaalus kuni 42 kg maadles Englase maadlusklubi eest Artur Jeremejev. Kahes esimeses matšis väga kõrgeid heited teinud tartlane läks poolfinaalis vastamisi mitmekordse Eesti meistri Ekke Leithamiga. Matš kulges pingeliselt, kust ei puudunud ka keerulised maadlussituatsioonid. Kolmest üks kohtunik näitas punkte Jeremejevile ja kohtunikel tuli koguneda arutlemiseks, et jõuda võimalikult õiglase otsuseni. Matši küll Artur kaotas, aga jättis pealtvaatajatele väga südika mulje. Pronksimatši võit tuli jällegi kindlalt  Arturile.

Kehakaalus kuni 47 kg maadelnud Georg Kristerson oli loosi tahtel esimeses ringis vaba, teises võttis kiire seljavõidu. Poolfinaalis oli vastaseks Põlva maadleja Hanno Käärik. Matš kaldus Kristensoni kasuks ja võit tuli punktidega 7-2 . Finaalis tartlasel enam oma mänguplaani realiseerida ei õnnestunud ja tuli leppida 4-1 kaotuse ning hõbemedaliga.

Kehakaalus kuni 53 kg maadles Kalev-Englasest kaks noort matimeest: Karl-Eerik Karoles ja Tambet Palgi. Kolme võidu ja ühe kaotusega saavutas Karl-Eerik Karoles pronksmedali. Tambet Palgi saavutas seitsmenda koha võites ja kaotades ühe matši.

Kehakaalus kuni 59 kg maadles ennast pronksmedalile Dan-Roland Lokk ja seitmendaks Robin Samarüütel. Kehakaalus kuni 66 kg võitis pronksmedali Kermo Kivioja EMÜst.

Kehakaalus kuni 73 kg maadelnud Robin Krivmen võitis kaks esimest matši seljavõiduga ja edenes finaali. Kogenud finaalivastasest seekord Robinil jõud üle ei käinud ja tasuks hõbemedal.

Hea on tõdeda, et enamus Tartu Kalev-Englse maadlejatest saavad selles vanusegrupis maadelda veel kaks aastat, seega on veel aega võita ka kuldmedaleid, tõdes Press. Järgmised võistlused, kuhu Tartu Kalev-Englase noormaadlejad võistlema sõidavad, tulevad Tamperes juba kahe nädala pärast. Seejärel ootab tugevaimaid poisse kahenädalane treeninglaager Ameerika Ühendriikides.

http://tartu.postimees.ee/4004335/englase-noormaadlejad-voitsid-meeskondliku-eesti-meistritiitli

 

Stipendiumikonkurss

Stipendiumikonkurss

01.07.2017

MTÜ Tartu Spordiselts Kalev kuulutab välja stipendiumikonkursi  spordiialase tegevuse arendamiseks ja enesetäiendamiseks ajavahemikul juuli 2017 – detsember 2017.

Stipendiumid on mõeldud isikule, kelle eesmärgiks on stipendiumi kaudu ennast täiendades tagada sporditegevus, mis on suunatud spordiala arengule läbi treening- ja võistlustegevuse juhendamise.

 • Stipendium noorte spordialase tegevuse edendamiseks Tartu- ja Valga maakonnas
 • Stipendium noorte spordialase tegevuse edendamiseks Võru maakonnas
 • Stipendium Tartu üliõpilaste spordialase tegevus edendamiseks

Taotlused palume esitada MTÜ-le Tartu Spordiselts Kalev  20. juuliks 2017.a

aadressil Turu 8, 51013 Tartu.

Stipendiumikonkurss

01.07.2017

Tartu Spordiselts Kalev  kuulutab välja konkursi seitsme kergejõustiku-, kolmele vehklemise-, ühele maadluse-, neljale korvpalli ja ühele võrkpalli saavutussportlase stipendiumile, mis on mõeldud sportlaste enesearendamiseks ning edukaks Tartu Spordiselts Kalev esindamiseks 2017 aastal.

Stipendiumiperiood on 01.07.2017 – 31.12.2017

Stipendiumit makstakse juhatuse otsuste alusel kuni 1000 eurot kuus.

Stipendiumistatuudiga saab tutvuda  www.tartukalev.ee

Taotlused palume esitada MTÜ-le Tartu Spordiselts Kalev  20. juuliks 2017.a

aadressil Turu 8, 51013 Tartu

Andi Noot purustas Eesti siserekordi 1500m jooksus

Andi Noot purustas Eesti siserekordi 1500m jooksus, kuid jäi tulemuse selgudes pettunult rajale istuma
 
Uudise pilt

„F…ck!“ sajatas Andi Noot kõvahäälselt täna peale uue Eesti siserekordi püstitamist 1500m jooksus Lasnamäe Kergejõustikuhallis.  Selgelt pettunud Andi jäi finiši järel rajale istuma endast mõtlikult vastuseid otsides, kuna täna eesmärgiks olnud sise EM-võistluste norm 3.44.00 jäi napilt täitmata.

Ajavõtutabloo näitas Andi esialgseks lõpuajaks 3.44,63, mis tähendas seda, et seni Eesti rekordiks olnud Tiidrek Nurme 3.46,10 oli pooleteist sekundiga löödud, kuid tiitlivõistluste norm jäi sisuliselt mõnekümne sentimeetri kaugusele.

Tempomeistrid vedasid Andit võistluse esimesel 600 meetril, misjärel Noot jätkas soolojooksu.  Ilmselt tuli lõivu maksta liiga kiirele algusele

„Tulin siia normi järele, Eesti rekord mind ei huvitanud,“ oli Andi esimene lause paar minutit peale tulemuse selgumist. 

„Neli ja pool ringi pidin üksinda panema, tempo vajus ära vahepeal,“ otsis Noot ebaõnnestumise põhjuseid.  „Esimesed 400m tuli 56 sekundiga – üsna kiire tempoga.  Üksi ma ei jõudnud sellist tempot hoida.  Viimasel ringil kosusin, kuid ei jõudnud lõpuni tempot hoida. Üksi jooksmine pole ikka päris see. Vähemalt proovisin!“

„Võtame kohe 2-3 sekundit maha, kui mul mehed kõrval on,“ kommenteeris Andi võimalikku tulemust tihedama konkurentsi korral. „Ma ei oska üksi niimoodi pingutada nagu vaja oleks.“

„Vorm on väga hea, kuid ise olen süüdi. Lasin ära vajuda tempol.“

Oma edasiste võistlusplaanide kohta ei osanud Andi konkreetselt vastata.  „Plaan oli norm täna ära joosta! Lähen nüüd metsa, panen kirve õla peale ja rahunen maha natuke.“

„See, et täna normi ära ei jooksnud, ajab mind ainult vihasemaks. Järgmine kord tuleb vihaga ära.“

Marathon100 õnnitleb Andi Noota uue Eesti rekordi puhul ja usub, et sobiva võistluse korral ka EM-i norm alistub.

Tänase võistluse videot näed

 

 

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30